זאת לא חייבת להיות חתונה וזה לא חייב להיות בר מצווה, אם אתם עורכים אירוע, אתם בוודאי תצטרכו תקליטן. אנחנו נדאג שתמצאו אותו

נהוג לספר , בעיקר ברשת, עד כמה עולם האירועים הישראלי השתנה וכיצד השוק שבעבר היה מצומצם וכמעט משפחתי, החל לגלגל מיליוני שקלים בשנה בעקבות הפריחה שהוא עובר החל משנות התשעים. אחת הדוגמאות שתמיד ניתנה בהקשר של תקליטנים לאירועים.

עולם האירועים אכן עבר שינוי מדהם בשנות התשעים, עת פריחתם של גני אירועים ויציאתם של אירועים מהפקות עצמיות לידי מפיקי אירועים למיניהם, אך כפי שצויין קודם לכן השינוי המשמעותי ביותר הוא בכל הקשור לתחום המוזיקה ובפרט תקליטנים.

כך זה נשמע בעבר

עד שנות השמונים כמעט ולא היה נהוג להזמין תקליטנים מקצועיים לאירועים. המושג תקליטן לחתונה או תקליטן לבר מצווה כמעט ולא היה קיים. למען האמת, גם המקצוע תקליטן כמעט ולא היה קיים, מי שעסק בו, עסק בדרך כלל במקצוע נוסף (לרוב היו אלו מוזיקאים בתחילת דרכם), או שהיו אלו ילדים עם מערכות משוכללות.

המבוגרים מאיתנו עוד זוכרים את המסיבות שנערכו במרתפים או במתנ"סים שכונתיים, עם תקליטן שהשתמש בפטיפון של הוריו ובמערכת תאורה שכללה שרשרת מנורות צבעוניות. המושג תקליטן נכנס לישראל בשנות השמונים עם תחילת עידן המועדונים, באירועים לעומת זאת עדיין שלטו להקות וזמרים.

מה אנחנו שומעים היום

השינוי שהתחולל בתחום החל מסוף שנות השמונים ותחילת שנות התשעים, נובע הן מהעובדה שהמוזיקה השתנתה וכיום יש דרישה יותר גדולה לתקליטן שירקיד אותנו ולא ללהקה (זה גם זול יותר מאחר ומשלמים לאמן אחד ולא לקבוצה, וגם פרקטי יותר, מאחר ותקליטן משמיע סגנונות שונים, בעוד שלהקה או זמר בודד, מאפשרים לנו לקבל על הבמה רק סגנון מסוים).

השינוי הביא לפריחתם של תקליטנים עצמאיים וחברות תקליטנים, אשר נכנסו לכל תחום כמעט. מרבית התקליטנים מוכנים לעבוד בכל אירוע, אך יש הפריחה בתחום הביאה לידי כך שתקליטנים רבים בוחרים לעצמם נישה מסוימת בה הם מתמחים. הדבר מוכר בשלוש נישות בעיקר, חתונות, בר מצווה וכיום גם ניתן למצוא תקליטן לחינה בלבד.

יש לכך שני הסברים, הראשון, תחום החתונות הוא מאוד גדול ולכן הוא לא דורש מהתקליטן לעשות עוד אירועים (בהנחה ומכל חתונה הוא מקבל בממוצע 4000 שקל, והוא עורך שני אירועים בשבוע, אין ספק שהוא יכול לסגור חודש בצורה יפה), ההסבר השני מתייחס לשתי הנישות האחרות והוא שמדובר באירועים עם קהל מאוד ספציפי, מה שלא דורש התמחות רחבה.

אנחנו עורכים אירוע, האם אנחנו צריכים להזמין תקליטן?

זו שאלה שרבים שואלים את עצמם, הרי לא לכל אירוע בהכרח מתאים תקליטן. סביר להניח שאם עורכים קבלת פנים לאורח חשוב מחו"ל, תקליטן הוא לא האיש שאתם מחפשים כדי להנעים את זמנכם אלא נגנים לקבלת פנים או מופע אומנותי אחר. לאילו אירועים תקליטן כן מתאים?

  • ימי הולדת
  • אירועי כיתה
  • מפגשי משפחה גדולים
  • אירועי הרמות כוסית גדולים
  • ערבי הפנינג
  • מסיבות חברים
  • מסיבות רחוב
  • ועוד

לסיום ברצוננו להזכיר לכם, גם אתם יכולים להיות תקליטנים, אם רק תקחו מערכת סטריאו , תעמדו על העמדה ותחליפו דיסקים בשביל שכולם יוכלו לרקוד. מצד שני , אתם בוודאי רוצים לרקוד גם , לא? זו סיבה מספיק טובה להזמין תקליטן לאירוע. דרך אגב, לא נדיר היום למצוא תקליטנים שמביאים רחפנים לצילום באירוע! העולם בהחלט השתנה.

מעוניינים בתקליטן לאירוע? תשאירו פרטים ואנחנו נדאג שיחזרו אליכם בהקדם. בינתיים אתם מוזמנים לקרוא כאן את החומר המעודכן ביותר בנושא

שאלות גולשים מהפורום בנושא תקליטנים לאירועים

תקליטן לבריתה

רציתי לדעת האם מקובל להזמין תקליטנים לאירועים סולידיים יותר שנערכים בצהריים

הודעות בפורום פורום תקליטנים 14/02/2015
תקליטן לבריתה

רציתי לדעת האם מקובל להזמין תקליטנים לאירועים סולידיים יותר שנערכים בצהריים

הודעות בפורום פורום תקליטנים 14/02/2015
אטרקציות של תקליטן

שלום אני מחפש אטרקציות לאירועים, רציתי לקבל המלצות על אטרקציות שאני יכולהלמצוא אצל תקליטנים תודה שוקי

הודעות בפורום פורום תקליטנים 05/02/2013