thedj.co.il

כיצד בוחרים תקליטן למסיבות שטח



תקליטנים הפכו לנכסי צאן וברזל בכל אירוע חגיגי, לא רק בחתונות אלא גם בשמחות משפחתיות אחרות, איחודי מחזור, ואפילו כנסים מדעיים ועסקיים. בין השאר, הביקוש הגבוהה הוביל ליצירת התמחויות של תקליטנים, כמו תקליטן למסיבות שטח, תקליטן מנחה, תקליטן ריקודים ועוד ועוד. בשורות הבאות נתמקד בסוג אחד, שזוכה לפופולריות הולכת ועולה: תקליטן למסיבות שטח.


תקליטן למסיבות שטח- ציוד ומגבלות טכניות

תקליטן למסיבות שטח נבדל משאר אחיו למקצוע בכמה וכמה אופנים. ראשית, וחשוב מכל, תקליטן למסיבות שטח הוא בעל יכולת טכנית למתן שירותי בידור ומוסיקה בשטח. השטח מציב כמה וכמה דרישות, דרישות אשר תקליטן למסיבות שטח יוכל (ויצתרך) לתת את הדעת על פתרונן. בראש ובראשונה קיימת המוגבלות של התשתיות: בדרך כלל תנאי השטח חסרים מכל וכל או על כל פנים מוגבלים באספקת החשמל, הדם הזורם בעורקיו של כל הציוד התקליטני.

הפתרון של תקליטן למסיבות שטח יכול לכלול יצירת אספקת זרם (גנרטור, אם כי הגנרטור כאן חייב להיות יעיל ולא רועש מידי), ו/או שימוש בפתרונות חסכניים בחשמל  (על חשבון ירידה בציוד תאורה, שימוש בציוד תאורה יעיל יותר (לדים), שימוש בפתרונות אגירת חשמל (סוללות, מצברים וכו') ועוד). שנית, תנאי שטח, בייחוד כאשר מדובר בשטח הררי, מציבים בעיה אקוסטית חמורה. בסביבות הרריות ההד יכול להיות בלתי נסבל ולהפריע לאיכות המוסיקה, ומאידך בשטח פתוח מישורי הקול עלול להתפזר ולא לענות על דרישות האירוע. מסיבה זו תקליטן למסיבות שטח חייב לבצע מחקר אקוסטי מעמיק של השטח המיועד, ולתכנן את הציוד והצבתו בהתאם (רק לשם הדגמה: במקום מישורי וסחוף רוחות פתרון של רמקולים קטנים ורבים יתאים הרבה יותר ממערכת כריזה מרכזית גדולה).

בימנו תקליטנים מספקים שירותים רבים מעבר להשמעת המוסיקה, ובין השאר מקובל כי שירותי תקליטנות יכללו תאורה מתאימה ולעיתים קרובות גם מקרני מולטימדיה. שני הפתרונות הללו אפשריים בהחלט גם בתנאי שטח, אולם לצורך זה תקליטן למסיבות שטח צריך כמובן להערך בהתאם.

כך לדוגמא המסך, שבאולמות ומיקומים סגורים בדרך כלל מסופק על ידי בעלי המקום, אינו בנמצא בתנאי שטח, ואין אפשרות להקרין ישירות על גבי קיר חשוף. השטח מציב גם בעיות אקלימיות בפני הציוד של התקליטן: חום, קור ובעיקר אבק ונתזי מים לא מיטיבים עם ציוד אלקטרוני רגיש, ולכן תקליטן למסיבות שטח חייב לספק ציוד עמיד דיו.


תקליטן למסיבות שטח- תכונות התקליטן הטוב

תקליטן למסיבות שטח טוב הוא תקליטן מאלתר ובעל תושיה. אין הכוונה הגעה ללא הכנה מראש וגישה של "יהיה בסדר" שכן גישה זו תבטיח תקלות ועיכובים. הכוונה היא פתיחות לצורכי הלקוח, מגבלות המקום, והיכולת להמציא פתרון (יעיל ובעוד מועד) לכל מגבלה של שטח, החל מבעיות התשתית, דרך תנאי עבודה לא נוחים ולא שגרתיים, וכו'.  


עלויות העסקת תקליטן למסיבות שטח

תקליטן למסיבות שטח אמור לעלות בין 2000 לבין 5000 שקלים. עם זאת, המחיר הזה כולל את שירותי התקליטן וציוד הגברה בסיסי, בעוד שציוד ייחודי לשטח כמו גנרטורים ועוד ינתנו בדרך כלל בתוספת מחיר (1000-5000 שקלים נוספים).




19/10/2012    המאמר עודכן בתאריך 19/10/2010    thedj.co.il
פורום תקליטנים

© זכויות יוצרים – מאמר זה מובא על ידי אתר thedj.co.il, הינו בבעלותו הבלעדית והשימוש בו כפוף לתנאי השימוש המפורטים באתר. למען הסר ספק, מובהר בזאת כי אין לצלם ו/או לשכפל ו/או להעתיק ו/או לפרסם ו/או להעביר מאמר זה, או חלקים ממנו, לאף גורם. הפרת האמור לעיל בכל אופן או צורה אסורה בהחלט. בעלי המאמר יפעלו וינקטו בכל הצעדים המשפטיים העומדים בפניהם בכל מקרה של הפרה של תנאים אלו. במידה ואתם מעוניינים להשתמש בתכנים או חלק מהם – פנו אלינו דרך טופס יצירת קשר


Copyright © 2022 thedj.co.il כל הזכויות שמורות
אתר תקליטנים מציג בפניכם מידע ועסקים מומלצים מהתחום של תקליטנות
רוצים הצעה עבור תקליטן למסיבה? תתקשרו ונדבר
אנחנו עובדים עם התקליטנים הטובים והמקצועיים בישראל - השאירו פרטים ונדאג להפנות אליכם את הטובים ביותר

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
יישוב:
אנחנו לא נשלח אליך SPAM לאימייל, המספר יעבור לספקים מומלצים בלבד!