enter-article להקה חסידית - כשרוק ואמונה חוברים יחד - פורטל התקליטנים הגדול
תקליטן » מאמרים וחדשות » להקה חסידית - כשרוק ואמונה חוברים יחד

להקה חסידית - כשרוק ואמונה חוברים יחד

כשאהוד ומאיר בנאי מוציאים אלבומים ברוח שירים מן המקורות, כשברי סחרוף מוציא אלבום משירי אבן גבירול ושולי רנד כובש את קיסריה, מה הפלא שלהקות חסידיות הפכו אופנתיות באירועי חתונות?

להקה חסידית איננה עוד להקה של מגזר , זה מכבר היא חלק  מהקונצנזוס של חתונות ישראליות הטיפוסית המשלבות ספקטרום רחב של אורחים: החל מדתיים במלא מובן המילה, דרך מסורת, וכלה בחילונים לכל דבר ועניין. בשורות הבאות ננסה להציג כמה אמנים חסידים שבדקנו ומצאנו לנכון להמליץ.

לבעלי התקציב- סרוגים

להקת סרוגים מתחילה את המיתוג של עצמה בתור "להקה חסידית צעירה ודינאמית". לגבי הצעירות, אכן מדובר בלהקה חדשה יחסית: סך כל זמן פעילותה קטן משלוש שנים. עם זאת, זמן קיומה הקצר של "סרוגים" בשום פנים ואופן לא מראה על חוסר ניסיון: בזמן הקצר הזה הספיגו אמנים חסידים אלו להופיע במעל ל500 חתונות. הביקורות שקיבלנו מבעלי שמחה שהשתמשו בשירותי להקה חסידית זו בתחילת דרכה (2008) היו נלהבות מאוד. ביקורות מאוחרות יותר (2011) התייחסו אומנם לאבן הנגף העיקרית של הלהקה- המחיר (להלן), אבל בסופו של דבר, מלבד לקוח יחיד מבין כ-20 שנבדקו, כולם היו מרוצים מאוד מן התמורה שקיבלו בעבור כספם.

המחיר הוא אכן מעט גבוהה, אם כי בעיקר בהשוואה למחיר שלקחה הלהקה בתחילת דרכה (כמו כל להקה, גם סרוגים התחילו ממחירים מאוד נמוכים), ולא בהשוואה ללהקות מלאות אחרות בשוק. הופעה בחתונה תעלה בסביבות העשר אלף ₪, כולל ליווי החופה וכשלוש שעות נגינה, אבל ללא די ג'יי.

הלהקה מציעה שירותי תקליטן חיצוני, אולם מבדיקה שערכנו לא תמיד מדובר בברירה זולה יותר, תלוי בעיקר בהצעות האלטרנטיביות שתקבלו מבעלי האולם (שווה מאוד לבדוק). שעת תוספת נגינה עולה בסביבות ה1000 ₪, אולם שוב, מסקר שוק שערכנו כל בעלי השמחה ציינו לטובה את חוסר הקטנוניות בשעות: החיוב מתבצע על שעת נגינה נוספת לבקשת בעלי השמחה, ולא על חלקיקי שעה זניחים שנגנבו בהיסח הדעת (סיפורים שלצערנו הזדמן לנו לשמוע על אמנים חסידים אחרים). מבחינת הרפרטואר, מניסיונו האישי של הכותב שנכח בשתי חתונות של "סרוגים", אכן מדובר בשילוב אקלקטי. תוספת נוחה מאוד היא רשימת שירים שמופיעה באתר הלהקה (http://www.srugim-music.co.il/#about), כך שהלהקה תצליח לתת מענה לכל תמהיל אפשרי של קהל.

החיסרון היחיד בחלק הזה הוא מוגבלות מסויימת בכמות השירים, אולם בעלי שמחה העידו כי להקה חסידית זו אכן באה לקראתם במידת האפשר במידה והיו להם בקשות מיוחדות לגבי שירים מסויימים שלא נכללו ברשימת ההשמעה המקורית. בסך הכל ששת הנגנים המעולים הללו בהחלט עושים את העבודה ומצליחים להקפיץ את כולם.

ציון סופי: 9/10

יפיקס- כולל הכל

תזמורת יפיקס גובה מחירים נמוכים יותר, ואפילו האתר שלה (http://www.yefix.co.il/) כולו אומר פשטות. מאידך, בהחלט מדובר על פתרון מצוין אם הזמן והפרוטה מוגבלים.
הלהקה מציעה הרכב מצויין של שישה נגנים, כולל סקסופוניסט ברמה שלא שמענו בהרבה להקות לחתונות אחרות, ומתחייבת לליווי החופה ועוד 4 שעות נוספות של הרקדה.

המחיר של הלהקה כולל תקליטן שמלווה את השמחה עד אור הבוקר, כך ש9-12 אלף שגובה הלהקה עבור שירותיה הופכים לזולים יחסית לאפשרויות אחרות, בוודאי אם נזכור את העלות של מערכת הגברה ותקליטן להמשך הערב.

ציון: 8/10


עוד בשנות השבעים היה זה הרב שלמה קרליבך שכבש את אוזני חובבי הרוק  הישראלי, הוא נחשב לזמר שחיבר בין מוזיקה חסידית לרוק ושירי נשמה

עוד באותו נושא

כמה עולים תקליטנים לאירועים קטנים

כמה עולים תקליטנים לאירועים קטנים

תקליטנים הם כידוע, אותם אנשי מקצוע האחראים ליצירת חוויה מוזיקלית מתאימה ונכונה לאירועים כמו מסיבות, חתונות, מפגשים ארגוניים ועוד. תקליטנים...

תקליטנים לחתונה – הטרנדים לחתונות 2023

תקליטנים לחתונה – הטרנדים לחתונות 2023

תשכחו מתזמורות מיוחדות או כנרים בחתונות כיוון שטרנדים חדשים בתחום תקליטנים לחתונה יעשו כל כך שמח שאיש לא יישב ליד השולחן רבות אני זוכר חתונות...

לימודי תקליטנות – כיף ועבודה ביחד

לימודי תקליטנות – כיף ועבודה ביחד

אם הנכם אנשי לילה אזי תקליטנות הינה הדרך שלכם למקצוע המשלב הנאה מתמדת עם הכנסה ולכיף שאינו נגמר   מי מאיתנו לא חלם להיות תקליטן ודיג'יי...

אין אחד שלא רוקד כאן - מוזיקה לאירועים

אין אחד שלא רוקד כאן - מוזיקה לאירועים

כמה שמחה ואושר יש בריקודים באירועים. ובין כל העושר והמבחר של נותני השירות – מה חדש, מה מיוחד, ומה מתאים לאירוע שלכם. כל מה שהתחדש בעולם המוזיקה...

מעגלי מתופפים – מתחילים עם הקצב

מעגלי מתופפים – מתחילים עם הקצב

בקצב מהיר, באווירה משתנה, לחברים, לעובדים ולילדים – מעגלי מתופפים נותנים קצב לכל אירוע באשר הוא. איך בדיוק זה עובד ומה שווה לבדוק – התשובות...

string(33) "categoryלהקות חסידיות"