enter-article עשרה דברים שחשוב לדעת על תקליטנים - פורטל התקליטנים הגדול
תקליטן » מאמרים וחדשות » עשרה דברים שחשוב לדעת על תקליטנים

עשרה דברים שחשוב לדעת על תקליטנים

זה אולי לא ישנה את העבודה של התקליטן באירוע שלכם, אבל הנה כמה דברים שכדי לדעת על תקליטנים
  • תחילה נחשבו DJ, רק שדרני רדיו שהשמיעו מוזיקה. עד שנות השמונים גם היה נהוג לקרוא לסינגלים (שירים בודדים שהוציא הזמר להשמעה ברדיו) בשם  דיג'יי. עם כניסתם של הדיסקוטקים לחיינו בסוף שנות השבעים, קיבל התקליטן במקום את השם. בעברית השם תקליטן נשמר, למרות שמזמן תקליטנים לא עובדים עם תקליטים בהכרח.
  • מועדוני ריקודים היו עוד במאה ה-19, אז ניגנו בהם אמנים, החל משנות הארבעים החלו צעירים לרקוד לצלילי תקליטים. התקליטן החל להופיע בשנות השבעים, עת כבש הדיסקו את רחבת הריקודים.
  • לעולם של התקליטנים יש מספר בירות, איביזיה נחשבת לאחת מהן בגלל המסיבות הגדולות במקום. הדבר נכון גם לגבי אמסטרדם, לונדון, ברלין, ויש מי שטוען שגם תל אביב נחשבת לאחד המקומות האהובים על ידי תקליטנים.
  • בשנות התשעים אגב, ישראל נחשבה לאחת המדינות עם המסיבות הכי מעניינות וטובות. האומן 17 בירושלים אף זכה לפרסום בעולם בזכות המסיבות שהוא אירגן. כאשר החלה האינתיפאדה השנייה, מעמדה של ישראל בתחום ירד.
  • אם בעבר תקליטנים היו צריכים לחלטר במספר מסיבות כל ערב, הרי שכיום יש תקליטנים שמרוויחים עשרות אלפי דולרים במסיבה אחת. הדוגמא הבולטת בתחום הוא טייסטו, שחלק מהמסיבות שהוא מתקלט בהם, הן מול עשרות אלפי רוקדים. בסקאלה איתו אפשר למצוא גם את סשה ודיוויד גואטה.
  • דוגמא בולטת לשינוי בתחום היא העובדה שכיום נערכים בבתי ספר למוזיקה מסלולי לימוד תקליטנות. בישראל אף לקחו את זה רחוק יותר, וב-2004 ניגשו עשרה תלמידים לבגרות במקצוע. לימים הבגרות בוטלה עקב ביקורת קשה על משרד החינוך שהתיר אותה.
  • לא מעט סרטים נעשו על תקליטנים ועל תרבות התקליטנים. בין היתר אנשי המסיבות, קווין ופרי קורעים את איביזה, נאמנות גבוהה, רוקנרול באוויר, גרוב, . מי שמעוניין  בהופעות של תקליטנים, יכול ליהנות מדי וי די של טייסטו בהופעה.
  • בעולם כמעט ואין תקליטנות. בישראל לעומת זאת כיכבה בשנות התשעים תקליטנית בשם אלה גוטמן. כיום היא מנהלת אחריות תאגידית בחברת הנדסה ....
  • רוב התקליטנים דואגים שיהיה להם שתי מערכות שמע כדי שהמוזיקה תתנגן כל העת, מערכות הגברה משלהם, מיקסר, מיקרופון, אוזניות ומחשב. תקליטנים כיום משתמשים גם במערכות ויזואליות בעת ההפקה שלהם.
  • תקליטנים לחתונה נאלצים להתמודד כיום עם "תחליפים" שונים, כגון הזמנת זמרים, להקות אירועים ומערכות אייפוד שמסוגלות לנגן ברצף יותר מעשר שעות. בפאבים רבים לא משתמשים בשירותים של תקליטנים אלא במחשבים שמנגנים במקומם.

עוד באותו נושא

כמה עולים תקליטנים לאירועים קטנים

כמה עולים תקליטנים לאירועים קטנים

תקליטנים הם כידוע, אותם אנשי מקצוע האחראים ליצירת חוויה מוזיקלית מתאימה ונכונה לאירועים כמו מסיבות, חתונות, מפגשים ארגוניים ועוד. תקליטנים...

תקליטנים לחתונה – הטרנדים לחתונות 2023

תקליטנים לחתונה – הטרנדים לחתונות 2023

תשכחו מתזמורות מיוחדות או כנרים בחתונות כיוון שטרנדים חדשים בתחום תקליטנים לחתונה יעשו כל כך שמח שאיש לא יישב ליד השולחן רבות אני זוכר חתונות...

לימודי תקליטנות – כיף ועבודה ביחד

לימודי תקליטנות – כיף ועבודה ביחד

אם הנכם אנשי לילה אזי תקליטנות הינה הדרך שלכם למקצוע המשלב הנאה מתמדת עם הכנסה ולכיף שאינו נגמר   מי מאיתנו לא חלם להיות תקליטן ודיג'יי...

אין אחד שלא רוקד כאן - מוזיקה לאירועים

אין אחד שלא רוקד כאן - מוזיקה לאירועים

כמה שמחה ואושר יש בריקודים באירועים. ובין כל העושר והמבחר של נותני השירות – מה חדש, מה מיוחד, ומה מתאים לאירוע שלכם. כל מה שהתחדש בעולם המוזיקה...

מעגלי מתופפים – מתחילים עם הקצב

מעגלי מתופפים – מתחילים עם הקצב

בקצב מהיר, באווירה משתנה, לחברים, לעובדים ולילדים – מעגלי מתופפים נותנים קצב לכל אירוע באשר הוא. איך בדיוק זה עובד ומה שווה לבדוק – התשובות...

string(58) "מעגלי מתופפים – מתחילים עם הקצב"